Starsze klasy szkoły podstawowej to bardzo intensywny czas. Pojawiają się nowe przedmioty szkolne. Prowadzą je nieznani do tej pory nauczyciele, a każdy z nich stawia przed Twoim dzieckiem inne niż dotychczas wymagania. Ilość nauki i sprawdzianów znacznie się zwiększy. Nauczyciele w tym okresie zakładają pewną samodzielność dziecka w przyswajaniu wiedzy i zaczynają więcej wymagać.

Przed dziećmi pierwszy ważny egzamin szóstoklasisty. A poza tym liceum oraz dużo wyższe wyzwania, przed którymi stanie Twoje dziecko jest tuż, tuż… Dlatego ostatnie klasy szkoły podstawowej to doskonały czas na rozwinięcie biegłości czytania i wyrobienie nawyków sprawnego uczenia się.


W pierwszych klasach szkoły podstawowej nauki było bardzo niewiele, ale z każdym rokiem ilość wymagań systematycznie wzrasta. Opanowanie coraz większej ilości materiału bez zaangażowania do tego prawej, twórczej półkuli mózgu staje się bardzo trudne. Dlatego warto nauczyć dzieci JAK SIĘ UCZYĆ.

Podczas kursu Twoje dziecko pozna między innymi technikę robienia Map Myśli. Jest to sztuka nieliniowego sporządzania notatek opartych na skojarzeniach. Takie notatki są zapamiętywane dużo łatwiej, niż ciągły tekst (nawet taki poznaczony kolorowymi markerami), a wykonanie ich zajmuje niewiele czasu. Poznane Techniki pamięciowe doskonale nadają się do łatwego i skutecznego zapamiętywania szkolnych treści.

Badania pokazują, że dziecko, które zna mnemotechniki potrafi zapamiętać nawet siedem razy więcej informacji niż dziecko, które tych technik nie zna. To duże wsparcie dla Twojego młodego ucznia… Zamiast mozolnego „wkuwania”, Twoje dziecko szybko opanuje zadany materiał wykorzystując swoją kreatywność i wyobraźnię!


Co Twoje dziecko wyniesie z kursu

  • Twoje dziecko polubi się uczyć, bo pokażemy mu, jak to robić!
  • Pozna szybkie i efektywne metody zapamiętywania oraz notowania nowych wiadomości.
  • Podniesie tempo czytania i zrozumienia testu i zacznie częściej sięgać po książki.
  • Zdobyta dodatkowa wiedza sprawi, że będzie błyszczeć w szkole.
  • Dzięki grywalizacji będzie uczyć się skuteczniej, czerpiąc z tego frajdę!
  • Odkryje i doceni swoje mocne strony oraz nauczy się współpracy.
  • Program kursu przygotowuje Twoje dziecko do egzaminu ósmoklasisty, który otworzy mu drzwi do wymarzonego liceum!

Cztery filary naszego kursu:

Biegłe czytanie – to specjalnie skonstruowany trening prawidłowych nawyków czytelniczych i pracy ze wskaźnikiem. Regularne ćwiczenia pod okiem trenera sprawiają, że rośnie nie tylko sprawność czytania ale też poziom rozumienia i zapamiętania czytanych treści.

Twórcza nauka – to lepsza pamięć i koncentracja dzięki wytrenowaniu mnemotechnik, notowania nielinearnego oraz wzmocnieniu nawyków dobrego uczenia się. Dzięki poznanym narzędziom dzieci będą miały więcej zabawy podczas codziennej nauki i znacząco skróci się czas poświęcony na przyswojenie nowego materiału.

Pewne siebie dziecko – jest bardziej otwarte na świat i szybciej uczy się nowych rzeczy. Wykorzystując gry, dramy i zabawę uczymy współpracy i radzenia sobie z emocjami i trudnościami.

Gra fabularna – spaja wszystkie elementy kursu i sprawia, że czytanie i uczenie się technik pamięciowych staje się niezapomnianą przygodą. Na każdych zajęciach dzieci mają do wypełnienia misję, podczas której z wypiekami na twarzy, przeżywają emocjonujące przygody. Dzięki temu rozwijają wyobraźnię, pamięć, koncentrację i logiczne myślenie.


Sprawne czytanie i pasja do książek

Kiedy dziecko czyta książkę, w jego umyśle rodzą się obrazy. Czytanie pobudza miliony neuronów w jego mózgu, stymuluje ich rozwój. Rozwija się wyobraźnia, pamięć i umiejętność myślenia. Telewizja czy gry komputerowe nie są w stanie tak rozwinąć mózgu dziecka jak czytanie. Wartość takiej stymulacji dla rozwoju zdolności dziecka jest przeogromna…

Dzięki specjalnie skonstruowanemu treningowi, Twoje dziecko wygimnastykuje oczy i poszerzy swoje pole widzenia. Rozwinie pamięć krótkoterminową i zwiększy liczbę przetwarzanych jednocześnie informacji. To wszystko sprawi, że czytanie stanie się łatwiejsze i bardziej efektywne.

Twórcza nauka nigdy nie jest nudna

Mapy Myśli to technika, która znacznie usprawnia uczenie się dzieci. Notatki graficzne angażują prawą półkulę mózgu. Dziecko notuje, uczy się i równocześnie rozwija swoją twórczość, kreatywność i wyobraźnię. Umiejętność szybkiego sporządzania wartościowych notatek i wyłapywania najważniejszych informacji ma wpływ na koncentrację i wyniki w nauce.

Techniki pamięciowe pozwolą na zapamiętanie nawet do kilkudziesięciu następujących po sobie obrazów lub wyrazów. Podczas kursu dzieci będą trenować zapamiętywanie wiedzy szkolnej pięcioma różnymi mnemotechnikami.

Formularze pracy to system, który przygotuje Twojego przyszłego licealistę do egzaminu kończącego szkołę podstawową. Specjalnie przygotowane zestawy ćwiczeń zawierają wiadomości z programu szkoły podstawowej. Dziecko uczy się tego, co aktualnie „przerabia” w szkole i jednocześnie trenuje mapy myśli i techniki pamięciowe. Zamiast mozolnego „wkuwania”, Twoje dziecko szybko opanuje materiał wykorzystując swoją kreatywność i wyobraźnię.

Pomocna pewność siebie

Na zajęciach ważnym elementem są też gry i zabawy psychologiczne. Dzieci uczą się jak radzić sobie w trudnych sytuacjach, takich jak sprawdzian, ważna wypowiedź ustna, czy egzamin. Poznają proste techniki relaksacyjne. Dowiadują się, jak można poradzić sobie z porażką szkolną, lub konfliktami z rówieśnikami.

Pomaga to nawiązywać głębsze relacje z rówieśnikami, oparte na współpracy, oraz kształtuje postawę „poradzę sobie!”. Podczas zajęć dzieci odkrywają swoje mocne strony i talenty. Utwierdzają się w przekonaniu, że potrafią być samodzielne i poradzą sobie z nowymi sytuacjami.

Dodawanie frajdy

Jeśli Twoje dziecko będzie miało do wyboru: uczyć się matematyki albo zagrać w grę… wybierze grę, tak jesteśmy skonstruowani. Gra sprawia frajdę, nauka (przynajmniej ta klasyczna) jest nudna. Gra fabularna, która łączy ze sobą wszystkie elementy kursu opiera się na systemie motywującym zwanym grywalizacją (przenoszenie elementów znanych z gier by motywować zmiany zachowań w życiu realnym). Dzieci kochają taki sposób uczenia się. „Magiczny krąg gry” sprzyja tworzeniu atmosfery akceptacji i twórczej pracy oraz daje odwagę i zwiększa wiarę we własne możliwości.

Na zajęciach regularnie odbywają się rozgrywki planszowej gry edukacyjnej „Gniew Smoka”. Dzięki niej Twoje dziecko nauczy się działać pod presją czasu, ponieważ ze smokiem trzeba wygrać, zanim przesypie się ostatnie ziarnko czasu w klepsydrze.

Powrót Pobierz

Facebook
Instagram