Okres przedszkolny jest niezwykłym czasem w życiu Twojego dziecka. Dysponuje ono ogromnym potencjałem do naturalnego i mimowolnego uczenia się nowych rzeczy przez zabawę. Jest bardzo uzdolnione i chłonne. To doskonały czas na rozpoczęcie zabawy w czytanie oraz wyrabianie nawyków zdobywania nowych umiejętności.

Wykorzystaj ten etap rozwoju swojego maluszka. Jego umysł powinien być w tym wieku wszechstronnie stymulowany, aby rozwinąć cały swój potencjał.

Badania pokazują, że większość dzieci zatraca swoją ciekawość świata, bo… nikt ich do niej nie zachęca. Przedszkolaki wykonując doświadczenia naukowe oraz uczestnicząc w fascynującej zabawie w czytanie, z pasją odkrywają świat książki, nauki i wiedzy.

Już od przedszkola dzieci traktowane są szablonowo, a ich liczba w grupie przedszkolnej uniemożliwia wychowawcom odpowiadanie na pytania „Po co?”, „Dlaczego?”, „Jak?”. Dziecko w tym wieku chętnie bawi się w naukę. Na matematykę czy czytanie nigdy nie jest za wcześnie, pod warunkiem że będzie przekazana w formie zabawy!


Co Twoje dziecko wyniesie z kursu

  • Twoje dziecko rozpocznie przygodę z czytaniem. A to wszystko bawiąc się i nie tracąc dzieciństwa!
  • Maluch zainteresuje się światem. Dzięki serii eksperymentów, nauczy się pytać i dedukować.
  • Czytanie, eksperymenty i doświadczenia dadzą maluchowi poczucie, że umie „coś ekstra”!
  • Utrwalona chęć nauki nowych rzeczy pozostanie z nim na całe życie!
  • Twoje dziecko nabierze pewności siebie – będzie wiedziało, że zawsze sobie poradzi!
  • Odkryje i doceni swoje mocne strony oraz nauczy się współpracy.
  • Przygotujemy Małego Odkrywcę do przejścia na kolejny etap przedszkolny.
  • Fascynacja światem nauki i książek sprawi, że chodzenie do szkoły i nauka będą przyjemnością!

Cztery filary naszego kursu:

Zabawa w czytanie – wykorzystując specjalnie przygotowane książeczki pokażemy Twojemu maluchowi, jak bawić się wyrazami, dzięki temu chętnie będzie poznawać nowe słowa i zacznie czytać.

Eksperymenty – już nie będziesz tłumaczyć dziecku, dlaczego musi myć zęby albo po co mu ciepła czapka. Dzięki prostym doświadczeniom maluch sam się o tym przekona.

Pewne siebie dziecko – jest bardziej otwarte na świat i szybciej uczy się nowych rzeczy. Wykorzystując gry, dramy i zabawę uczymy współpracy i radzenia sobie z emocjami.

Ciekawa fabuła – spaja cały kurs i inspiruje dzieci do zabawy i nauki. Postać Zaczarowanego Zajączka, Podróżnika lub Kosmicznego Pirata jest niezastąpionym przewodnikiem po odkrywanym świecie. Tak rozpoczyna się ich podróż w czasie i przestrzeni.


Umiem coś ekstra!” – świat literek, wyrazów, czytania

Podczas zajęć dzieci stawiają swoje pierwsze kroki na „ścieżce czytania”. Mali odkrywcy bawią się literkami i wyrazami, poznają ich znaczenie oraz czytają swoje pierwsze książeczki. Wykorzystujemy naukę czytania Metodą Zaangażowania Emocjonalnego. Zajęcia są tak skonstruowane, że dziecko poprzez gry i zabawy doświadcza i przeżywa treść tego, co czyta. Książeczki opisują przygody dzieci, dlatego sięgają one po nie chętnie i z pasją.

Nauka czytania w tym wieku daje przedszkolakom poczucie, że potrafią „coś ekstra”. Regularne czytanie rozwija wyobraźnię, pamięć i koncentrację. Dzieci, które chętnie sięgają po książki, zwykle dobrze radzą sobie w przedszkolu, a później w szkole.

Eksperymentarium i wiedza o świecie wokół nas

Twoje dziecko dopiero poznaje świat. Wiele rzeczy możesz mu tłumaczyć, ale trwalsze będzie, jeśli samo ich doświadczy. Świat wokół naszych małych odkrywców staje się fascynującym laboratorium chemicznym i miejscem poznania praw fizyki. Podczas zajęć dzieci świetnie się bawią i chętnie wykonują proste eksperymenty naukowe, dzięki którym zdobywają wiadomości znacznie wykraczające poza program przedszkolny.

Na zajęciach pielęgnujemy ciekawość świata, rozwijamy umiejętność dedukcji, przewidywania, a przede wszystkim zadawania pytań. Twoje dziecko zarazi się pasją do zdobywania wiedzy. Nauczy się pytać „dlaczego?”. I – co najważniejsze – bardzo to polubi!

Odważni jak lwy” i pomocna pewność siebie

Okres przedszkolny to również czas rozwoju emocjonalnego i społecznego. Wytrwałość w dążeniu do celu, wewnętrzna siła i umiejętność radzenia sobie z własnymi słabościami to umiejętności, które nie biorą się znikąd – trzeba je wykształcić.

Odważni jak lwy” to stosowana przez nas sprawdzona metoda gier, dram i zabaw, które pomogą Twojemu dziecku odkryć i docenić swoje mocne strony. W trakcie kursu maluchy uczą się rozpoznawania swoich emocji i wyrażania ich. Kształtujemy postawę „poradzę sobie!”, co pomaga nawiązywać lepsze relacje z rówieśnikami, oparte na współpracy. Dziecko zadowolone z siebie staje się bardziej otwarte i odważne.

Powrót Pobierz

Facebook
Instagram