Pierwsze klasy szkoły podstawowej to kluczowy okres w edukacji. W życiu Twojego dziecka pojawia się nowy nauczyciel, nieznane dotąd obowiązki, nowe przedmioty szkolne i koledzy. To, jak Twoja pociecha zaaklimatyzuje się w szkole, na długie lata będzie determinować jej podejście do nauki.

Początek edukacji szkolnej to doskonały czas na wyrabianie nawyków dobrego i sprawnego uczenia się!

Badania pokazują, że większość dzieci nie lubi się uczyć bo…nie potrafią tego robić. Metoda wkuwania „na blachę” trąci średniowieczem, a dzisiejszy stan wiedzy o mózgu mówi nam jedno: aby dziecko uczyło się efektywnie, a do tego z pasją i zaangażowaniem, trzeba zatrudnić do tego prawą półkulę mózgu.

Warto zacząć od najmłodszych lat i od początku wyrabiać dobre nawyki uczenia się, pomogą w tym techniki pamięciowe. Zamiast mozolnego „wkuwania”, Twój mały uczeń szybko opanuje zadany na pamięć wiersz, wykorzystując swoją kreatywność i wyobraźnię oraz świetnie się przy tym bawiąc!


Co Twoje dziecko wyniesie z kursu

  • Twoje dziecko nauczy się czytać metodą, która jest ciekawa i angażująca, a czytanie będzie jego pasją.
  • Dzięki serii eksperymentów, nauczy się pytać i dedukować i zainteresuje się światem.
  • Twoje dziecko polubi się uczyć, bo pokażemy mu, jak to robić!
  • Zdobyta dodatkowa wiedza sprawi, że będzie błyszczeć w szkole.
  • Dzięki grywalizacji będzie uczyć się skuteczniej, czerpiąc z tego frajdę!
  • Nabierze pewności siebie – będzie wiedziało, że zawsze sobie poradzi!
  • Odkryje i doceni swoje mocne strony oraz nauczy się współpracy.
  • Program kursu jest tak przygotowany, że rozpoczęcie nauki w szkole będzie dla Twojego dziecka przygodą, a nie stresującym przeżyciem!

Cztery filary naszego kursu:

Nauka czytania – zabawa w czytanie to coś, czego Twoje dziecko nie doświadczy w szkole. Ciekawe teksty, zabawy i gry z wyrazami sprawią, że nauka czytania stanie się fascynująca. Specjalnie skonstruowany trening ze wskaźnikiem spowoduje podniesienie sprawności czytania Twojego Dziecka.

Eksperymenty – wprowadzą Twoje dziecko w świat chemii, fizyki i przyrody. Będzie ono badać właściwości wody i powietrza, obserwować preparaty pod mikroskopem, odkryje kwasy i zasady. To bardzo ważne na tym etapie edukacji, aby zainteresować nauką.

Pewne siebie dziecko – jest bardziej otwarte na świat i szybciej uczy się nowych rzeczy. Wykorzystując gry, dramy i zabawę uczymy współpracy i radzenia sobie z emocjami.

Gra fabularna – spaja wszystkie elementy kursu i sprawia, że czytanie i uczenie się technik pamięciowych staje się niezapomnianą przygodą. Nauka zupełnie nie kojarzy się z nudnym ślęczeniem nad książkami. Na każdych zajęciach dzieci mają do wypełnienia misję, podczas której z wypiekami na twarzy, przeżywają emocjonujące przygody. Dzięki temu rozwijają wyobraźnię, pamięć, koncentrację i logiczne myślenie.


Sprawne czytanie i pasja do książek

Szkoła uczy czytania. Ale nauka ta polega w większości na żmudnym składaniu literek, i często jej efektem ubocznym jest zniechęcenie dzieci. Czytanie zaczyna kojarzyć się z czymś nieciekawym i nudnym. Zamiast męczyć się w szkolnej ławce, dzieciaki poznają literki śpiewając i układając je ze swoich ciał. Zajęcia są tak skonstruowane, że dziecko poprzez gry i zabawy doświadcza i przeżywa treść tego, co czyta.

W trakcie kursu „zarazimy” Twoją pociechę pasją do książek. Zachęcenie do czytania ma ogromne znaczenie, dlatego w czasie zajęć dzieci dyskutują o przeczytanych książkach, rozmawiają też o samym czytaniu. Dzięki temu chętniej sięgają po książki i widzą korzyść z czytania w prawdziwym świecie

Regularne czytanie rozwija wyobraźnię, pamięć i koncentrację. Dziecko dysponuje większą wiedzą, ma bogatsze słownictwo i pisze bardziej oryginalne wypracowania. Sprawnie czytające pociechy lepiej znają ortografię. Dzieci, które chętnie sięgają po książki, zwykle dobrze radzą sobie w szkole.

Eksperymentarium i wiedza o świecie wokół nas

Wyniki Twojego dziecka nie zależą tylko od dobrego nauczyciela, ale również od tego, na ile jest ono zainteresowane światem. Dlatego podczas zajęć w Akademii dzieci wykonują ciekawe eksperymenty naukowe. Rozwijają w ten sposób umiejętność dedukcji, przewidywania, a przede wszystkim zadawania pytań. Twoje dziecko zarazi się pasją do zdobywania wiedzy nie tylko z książek, ale z całego otoczenia. Nauczy się pytać „Dlaczego?”, “Po co?”, “Jak?”. I – co najważniejsze – bardzo to polubi!

Doświadczenia naukowe pobudzą w Twoim dziecku pasję poznania i fascynację światem. Piekąc bułki Twój mały uczeń dowie się, dlaczego ciasto rośnie i odkryje właściwości dwutlenku węgla. Budując wulkan pozna reakcje chemiczne kwasów i zasad. Zbuduje nawet silnik elektryczny! Zagadnienia fizyki, chemii, przyrody omówione na odpowiednim dla nich poziomie, poszerzają wiedzę dzieci a tym samym pozwalają im niejednokrotnie „zabłysnąć” w szkole.

Odważni jak lwy” i pomocna pewność siebie

Twoje dziecko wchodzi dopiero w etap szkolny. Wiąże się to z wieloma nieznanymi mu sytuacjami i emocjami. Pierwsze doświadczenia w murach szkoły są dla niego bardzo ważne i będą rzutować na podejście do szkoły i to, jak będzie tam traktowane.

Odważni jak lwy” to stosowana przez nas sprawdzona metoda gier, dram i zabaw, które pomogą Twojemu dziecku odkryć i docenić swoje mocne strony. Gry i zabawy pokazują, jak radzić sobie z niechcianymi emocjami. Odgrywane dramy rozwijają empatię i uczą nawiązywania dobrych relacji z innymi. Kształtujemy postawę „poradzę sobie!”. Dzięki temu dzieci są pewne siebie, bardziej otwarte i z łatwością nawiązują nowe znajomości, co jest ważne przy rozpoczynaniu szkolnej “kariery towarzyskiej”.

Dodawanie frajdy

Jeśli Twoje dziecko będzie miało do wyboru: uczyć się matematyki albo zagrać w grę… wybierze grę, tak jesteśmy skonstruowani. Gra sprawia frajdę, nauka (przynajmniej ta klasyczna) jest nudna. Gra fabularna, która łączy ze sobą wszystkie elementy kursu opiera się na systemie motywującym zwanym grywalizacją (przenoszenie elementów znanych z gier by motywować zmiany zachowań w życiu realnym). Dzieci kochają taki sposób uczenia się. „Magiczny krąg gry” sprzyja tworzeniu atmosfery akceptacji i twórczej pracy oraz daje odwagę i zwiększa wiarę we własne możliwości.

Na zajęciach regularnie odbywają się rozgrywki planszowej gry edukacyjnej „Gniew Smoka”. Dzięki niej Twoje dziecko nauczy się działać pod presją czasu, ponieważ ze smokiem trzeba wygrać, zanim przesypie się ostatnie ziarnko czasu w klepsydrze.

Powrót Pobierz

Facebook
Instagram