Warsztat poświęcony Indywidualnym Wzorcom Myślenia – koncepcji swoistych sposobów postrzegania, przetwarzania i przyswajania informacji przez umysł człowieka opracowanej przez Dawna Markovą i Anne Powell.

Kiedy rodzi się dziecko, odczuwamy pełnię szczęścia. Już chwilę po radosnym niczym nie zmąconym powitaniu pojawią się troska, a w naszej głowie rodzą się pytania… Jakim będzie człowiekiem? Jak się będzie uczył? Kim zostanie w przyszłości? Jaki zawód wybierze? Czy będziemy potrafili ze sobą rozmawiać?

Uświadomienie sobie i akceptacja faktu, że jesteśmy różni, to klucz do sukcesu. Jak zatem sprawić, by źródłem wiary dziecka w siebie stała się nie nasza (bo na dłuższą metę nie może), lecz jego własna siła i równowaga wewnętrzna. Z pomocą przychodzi wiedza o indywidualnym, subiektywnym widzeniu rzeczywistości, czyli o własnej „mapie świata”. Jak powiedział Aldoux Huxley – zmysły są drzwiami percepcji. Odbieramy świat przez pryzmat naszych zmysłów. Około 11-12 roku życia układają się one już w pewną „hierarchię ważności”. Dlatego zwykle faworyzujemy (bardziej lub mniej, ale zawsze) określony sposób reprezentacji. Stąd możemy mówić o wzrokowcach, słuchowcach i kinestetykach. Nasz umysł porusza się na trzech poziomach: odbiera i koduje informacje, przetwarza i porządkuje oraz łączy i tworzy. Przy czym, co ciekawe, na każdym z tych poziomów preferujemy inny sposób reprezentacji.

Podczas warsztatów spróbujemy zorientować się we własnym systemie reprezentacji. Zobaczymy co z Indywidualnych Wzorców Myślenia wynika dla naszych strategii zachowania i dostępu do zasobów umysłu. Jakie ma to znaczenie dla komunikowania i uczenia się. Zastanowimy się jak sprawić, żeby porozumiewanie się i nauka przebiegały sprawniej, łatwiej i przyjemniej. A to wszystko w formie przykładów i ćwiczeń.

Zapraszamy do naszego ośrodka (Warszawa, ul. Migdałowa 10 lok. U8) na bezpłatne seminaria i warsztaty pedagogiczne i psychologiczne dotyczące wspierania dzieci w ich rozwoju.

5 grudnia 2017 (wtorek) o godzinie 18:00

a.piwonska

Aleksandra Piwońska
Trener metod efektywnej nauki dla dorosłych i trener biznesu z 12 letnim doświadczeniem. W swjej pracy szczególną uwagę zwraca na relacje międzyludzkie.
Absolwentka Szkoły Trenerów Biznesu FRDL.

Zapraszamy na warsztaty Wzorce Myślenia a Procesy Komunikowania i Uczenia się

Prosimy o wcześniejszą rezerwację miejsca za pomocą formularza lub bezpośredni kontakt z recepcją.

Kolejne warsztaty Akademii Rodzica chcemy organizować zgodnie z Państwa oczekiwaniami. Prosimy zatem o zgłoszenie zainteresowania wybranym tematem lub zaproponowanie nowego. Cenne są dla nas także informacje o dogodnym terminie spotkań.

Proponowane Warsztaty

Jak rozwijać motywację i pewność siebie u dzieci i młodzieży
Zrozumieć nastolatka

Jeśli zastanawiasz się, czy Akademia Rodzica jest dla Ciebie, może w podjęciu decyzji pomogą Ci wypowiedzi osób, które już uczestniczyły w warsztatach:

  • „Nie wiedziałam, że psychologia może być tak ciekawa.”
  • „Jestem bardzo zadowolona z warsztatów. Podobał mi się sposób prowadzenia, zrozumiale i z humorem”.
  • „Warsztaty spowodowały, że czuję większą pewność siebie. Nikt nie uczył nas, jak być dobrymi rodzicami dla swoich dzieci. Z radością odkryłam, że wiele rzeczy robię intuicyjnie dobrze i będę teraz bardziej świadoma tego, co się dzieje między mną a dzieckiem”.
  • „Inaczej patrzę na siebie i swoje dziecko”.
  • „Ta wiedza bardzo wiele rzeczy zmienia w moim rozumieniu siebie i moich dzieci”.
  • „Akademia Rodzica jest obowiązkowa, dla każdego świadomego rodzica. Polecam wszystkim swoim znajomym. Rewelacja!”.


Warsztaty Zrealizowane:

13/09/2017
20/09/2017
Efektywna Nauka w Pigułce
17/05/2017 Trening Kreatywności Dla Dorosłych
20/04/2017 Moje Dziecko Idzie Pewne Siebie Do Szkoły
23/03/2017 Halo, tu Ziemia!
10/02/2017 „Wirtualna Rzeczywistość” a Dzieci
15/12/2016 Skrzydła Motywacji
24/11/2016
17/11/2016
Emocje u Dzieci – Jak Sobie z Nimi Radzić
27/10/2016 Piękny umysł dziecka – Indywidualne Wzorce Myślenia
15/09/2016
22/09/2016
Wprowadzenie do Metod Efektywnej Nauki
26/02/2016 Wzorce Myślenia a Procesy Komunikowania i Uczenia się
29/01/2016 Motywacja Tajemnicą Sukcesu – Jak Zachęcać Dzieci do Współpracy