Drodzy Rodzice!

Dziecko, które otrzymuje umiejętne wsparcie od otoczenia, ma szansę pełniej korzystać z szerokiego wachlarza swoich olbrzymich możliwości i lepiej radzi sobie w życiu. Dlatego serdecznie zachęcamy Państwa do wzięcia udziału w tej ciekawej, psychologicznej przygodzie. Warsztaty prowadzone są z dużą dawką humoru. Inspirują do odnajdywania nowych rozwiązań i wprowadzania drobnych zmian, które mogą czasem przynieść zaskakujące rezultaty.

Zapraszamy do naszego ośrodka (Warszawa, ul. Migdałowa 10 lok. U8) na bezpłatne seminaria i warsztaty pedagogiczne i psychologiczne dotyczące wspierania dzieci w ich rozwoju.

17 maja 2017 (środa) o godzinie 18:00

a.piwonska

Aleksandra Piwońska
Trener metod efektywnej nauki dla dorosłych i trener biznesu z 10 letnim doświadczeniem. W swjej pracy szczególną uwagę zwraca na relacje międzyludzkie.
Absolwentka Szkoły Trenerów Biznesu FRDL.

Zapraszamy na warsztaty Trening Kreatywności Dla Dorosłych

Kreatywność? Co to jest kreatywność?

Zdarza Wam się ugotować pyszny obiad bez wielu składników? Nie zrobiliście zakupów, lodówka pusta, a obiad podany… mówimy wtedy, że zrobiliśmy „coś z niczego” i to jest właśnie kreatywność!

Mówimy często „ja nie jestem kreatywny/a”. Mówicie?

A kiedy byliśmy dziećmi, nie było dostępnych zbyt wielu zabawek, gier albo zwyczajnie naszych rodziców nie było stać na drogie lalki i samochody… Jak się wtedy świetnie bawiliśmy! Sami tworzyliśmy gry, wyścigi kapsli na torach z kredek, zabawy na trzepaku albo widoczki zakopywane w ziemi czy liście, które służyły nam jako pieniądze podczas zabawy w sklep z rówieśnikami… I my nie jesteśmy kreatywni?

Wszyscy jesteśmy kreatywni! Wystarczy trochę poćwiczyć.

Na warsztatach poznacie definicję kreatywności, bariery kreatywnego myślenia, zmierzycie się z ćwiczeniami z zakresu myślenia pytajnego i kombinacyjnego, poznacie i zastosujecie metodę myślowych kapeluszy Edwarda de Bono.

Na pewno zależy nam na dobrym kontakcie z naszymi pociechami. Chcemy być dla nich atrakcyjnym partnerem zabaw. Chcemy ich wspierać w rozwoju, pomagać im, również zrozumieć ich. Często wymaga to wyjścia poza schematy, oderwania się od utartych ścieżek i stereotypów. Trening kreatywności nam w tym pomoże. Serdecznie polecamy, tym bardziej, że przed nami czas wakacji.

Prosimy o wcześniejszą rezerwację miejsca za pomocą formularza lub bezpośredni kontakt z recepcją.

Kolejne warsztaty Akademii Rodzica chcemy organizować zgodnie z Państwa oczekiwaniami. Prosimy zatem o zgłoszenie zainteresowania wybranym tematem lub zaproponowanie nowego. Cenne są dla nas także informacje o dogodnym terminie spotkań.

Proponowane Warsztaty

Jak rozwijać motywację i pewność siebie u dzieci i młodzieży
Zrozumieć nastolatka

Jeśli zastanawiasz się, czy Akademia Rodzica jest dla Ciebie, może w podjęciu decyzji pomogą Ci wypowiedzi osób, które już uczestniczyły w warsztatach:

  • „Nie wiedziałam, że psychologia może być tak ciekawa.”
  • „Jestem bardzo zadowolona z warsztatów. Podobał mi się sposób prowadzenia, zrozumiale i z humorem”.
  • „Warsztaty spowodowały, że czuję większą pewność siebie. Nikt nie uczył nas, jak być dobrymi rodzicami dla swoich dzieci. Z radością odkryłam, że wiele rzeczy robię intuicyjnie dobrze i będę teraz bardziej świadoma tego, co się dzieje między mną a dzieckiem”.
  • „Inaczej patrzę na siebie i swoje dziecko”.
  • „Ta wiedza bardzo wiele rzeczy zmienia w moim rozumieniu siebie i moich dzieci”.
  • „Akademia Rodzica jest obowiązkowa, dla każdego świadomego rodzica. Polecam wszystkim swoim znajomym. Rewelacja!”.


Warsztaty Zrealizowane:

20/04/2017 Moje Dziecko Idzie Pewne Siebie Do Szkoły
23/03/2017 Halo, tu Ziemia!
10/02/2017 „Wirtualna Rzeczywistość” a Dzieci
15/12/2016 Skrzydła Motywacji
24/11/2016
17/11/2016
Emocje u Dzieci – Jak Sobie z Nimi Radzić
27/10/2016 Piękny umysł dziecka – Indywidualne Wzorce Myślenia
15/09/2016
22/09/2016
Wprowadzenie do Metod Efektywnej Nauki
26/02/2016 Wzorce Myślenia a Procesy Komunikowania i Uczenia się
29/01/2016 Motywacja Tajemnicą Sukcesu – Jak Zachęcać Dzieci do Współpracy